Çok değerli sanal alemden gelir elde etmek isteyen ve bunun için çalışan emektar arkadaşlarım, Çok değerli canlı sohbet, ome tv, 18 chat severler. Uzun bir süre bu alanlardan uzak kaldım. Google reklam politilakarın da yaptığı yenilikler, durmadan reklamlarımızın ve sitelerimizin banlanması, hevesimi kırdı. Çok sayıda domeini bıraktım. Hatta çok iyi yerlerde olan sitelerimi bile bıraktım. Boşluğa düştüm ve uzun bir aradan sonra tekrar buradayım.

18 chat sitemiz ile sizlere bir çok konuda ve başlık altında googlede yer alacağımızı bildirmek isterim. Aslında googlenin bir yıldır neyi sever neyi sevmez bu konularda bile bir malumatım yok, ama her ne olur ise olsun makale ve sitede yazıların olması her zaman iyi bir şey olmuştur. İşte o nedenle hem takip edenlerimize bilgi verelim, hemde bu konuda bir makalemiz daha olsun diye işe bu sitemiz ile başladık. Umuyorum ki halen makaleler en az 350 karakter istiyordur. Umarım google.com onunda önüne geçen bir kural çıkartmamıştır. Ome tv ve omegla gibi aramalarda var olan siteleri mi kaybettim. Düşürdüm. Ama 18 chat ve chat rulet kelimeleri ile alakalı domainlerimin düşmesine 8 gün kala tekrar döndüm.
Hep merak ederdim bir insan 10 yıllık 20 yıllık sitelerini neden düşürür. Demek ki kızıyor ve gözü görmüyor. Şimdi öyle bir duruma geldi ki google adsense reklamları anlayamıyorum. Önceden bir site için aldığın reklamı her sitede kullana biliyordun. Şimdi bir site için aldığın kodları bir başka sitede kullana bilmek için, google o siteyi uygun mu değil mi? diye kontroıl ediyor. O site uygun değil diye yayınlamaya biliyor. Oysa ki daha önceden sitenin girişi yoksa da reklam geliri elde edemeye bilirdin ama yayınlanırdı reklamların. Şimdi sitenin hit olsa da uygun değil diye biliyor. İşte bu kısım büyük tepki topluyor. Siteye giren kişinin amacı, veya sitenin içeriği sizi neden ilgilendirsin ki? o siteye giriş var ise demek ki sizin o siteye vereceğiniz reklamı giren kişi görecek demektir. Zaten reklamların da amacı bu değil midir ? Daha fazla kişiye ulaşmak.

Bir siteye reklama uygun değildir demesi ve google politikalarımıza uygun değil diye cevap vermesi, sitede ne gibi bir değişiklik yapman gerekli konusunda yeterli bir bildi değil. Googlenin politikaları öyle geniş ki neyi ihlal ettiğinizi bulmanız imkansız. Dese ki; içeriğiniz yetersiz işte işinize yarar ve içeriğinizi zenginleştirir siniz. İşte bu detaylı bilgileri vermediği için emek veren kişilerin emekleri hiç oluyor.
20 yıllık sitem var sirine.net bir ban yedi halen açamadık. 10 yıldır banlı. Yahu adam öldürmenin bile cezası bukadar çok değil. 20 yaşında sirine isimli bir siteye yazık değil mi? İşte kırgınlıklarımız, küskünlükleri miz bunlar. Google.com dan istirhamımız az daha anlaşılır olmaları. Birazda anlayışlı olmaları.

Etiketler:,

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

+18 chat

18 chat tv

30 Haz 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!